Diskuzní fórum ŠK Staré Město

Gens una sumus
ŠK Staré Město

Nejste přihlášen(a)

#1 16.10.2010 09:09:46

igst
Administrátor
Místo: ŠK Staré Město
Registrovaný: 19.03.2007
Příspěvky: 309
Web

Výpadky stránek

Už od spuštění nové verze stránek na nové doméně někdy v roce 2007 bylo zřejmé, že nižší cena je poněkud vykoupena jistým kompromisem. Tím bylo existující pravidlo poskytovatele o rovnoměrném rozložení zátěže jednotlivých webových stránek na jednom konkrétním fyzickém serveru (na kterém běží podobných stránek jako těch našich několik desítek). V případě překročení limitu vyhrazeného pro naše stránky dojde k zobrazení zprávy "Aplikace provozovaná na tomto serveru překročila přidělený limit systémových zdrojů...atd."

Původně se přidělený limit stránek obnovoval po 10 minutách, což bylo vcelku únosné. Před nějakým časem bohužel došlo ke změně k horšímu, a to tak, že přidělený limit se sice výrazně zvýšil ovšem v případě jeho překročení dochází k obnově 1x za 4h. Tzn. pokud limit překročíme např. během první hodiny, pak musíme další 3h čekat na jeho obnovení. Aby bylo ještě hůře poskytovatel bez varování přidělený limit později snížil, přičemž čas pro obnovu je stále stejný tzn. 4 hodiny.

Za těchto okolností je další pokračování na tomto hostingu neúnosné. Momentálně procházím a srovnávám jednotlivé nabídky a možnosti a jakmile to půjde, přestěhujeme se jinam. Běžný návštěvník by neměl zaznamenat žádnou změnu, kromě zlepšení dostupnosti stránek.

Celý přesun není úplně jednoduchá záležitost, nedokážu proto odhadnout, kdy k tomu dojde. Viděl bych to v řádu měsíců. Do té doby prosím o trpělivost a shovívavost v případě nedostupnosti stránek.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB