Ještě ani pořádně nezaschl inkoust na diplomu pro stříbrné družstvo Starého Města a za necelý měsíc se rozehrával nový ročník. Uspořádáním úvodního srazu byl opět pověřen ŠK Staré Město. Do kulturního domu ve Véskách se sjelo osm Extraligových družstev mládeže. BŠŠ FM, Duras Brno, SSPM LIpky HK, ŠK Jičín, SK Prostějov, TJ Spartak Vlašim, 2222 Polabiny a „domácí“ ŠK Staré Město. V družstvu Starého Města došlo k několika změnám. Místo odcházejícího ročníku 2003 (Ondra Švanda, Lukáš Pavlíček, David Němec a Lukáš Macháček) přišli z Lokomotivy Brno Šimon Volák, Jan Dvořáček a Anna Vavřínková. Los vedení soutěže opsalo z loňska, a v sobotu jsme tak zahajovali s družstvem Polabin. V tomto utkání jsme oproti loňsku favoritem nebyli a utkání skončilo naší těsnou prohrou 2,5:3,5. Naše body v tomto utkání zajistili remízou Vlastik, Šimon a Honza a výhrou Adam. Odpolední utkání proti TJ Vlašim mělo být papírově snazší. Sestava byla téměř stejná, jen na 6. šachovnici usedl Matěj Babula. V utkání se potvrdilo, že se nám už posledních pár let na Vlašim daří a zvítězili jsme 3,5:2,5. Zvítězili Vlastík, Honza a Matěj a remízu přidal Šimon. Překvapením prvního dne srazu byla nečekaná porážka BŠŠ FM, která podlehla družstvu ŠK Jičín.

Vítězové z Jičína byli v nedělním dopoledni naším třetím soupeřem. Před zápasem jsem našim hráčům připomněl fintu jičínských z „dračí varianty“ a věřil jsem, že tentokrát nikoho z našich nenachytají, což se jim v minulosti už dvakrát povedlo. V utkání se našim hráčům dařilo a výhra 4:2 byla naší nejvyšší výhrou srazu. Nutno ovšem podotknout, že Jičínu chyběla v neděli Lada Zelbová a její náhradnice nebyla rovnocennou náhradou. Plně bodovali Vlastík, Honza a Maty, remizovali Džavcha a Šimon. Poslední utkání srazu jsme hráli proti Lipkám. Lipkám se nadmíru povedl finálový turnaj „A“ ve Světlé nad Sázavou a s téměř stejnou sestavou přijeli i do Uherského Hradiště. Toto utkání se našemu družstvu moc nepovedlo a nakonec jsme opět těsně podlehli 2,5:3,5. Body uhráli jen Vlastík a Šimon (výhra) a Honza (remíza). I v neděli se událo jedno překvapení a opět na účet BŠŠ, která prohrála s družstvem Polabin. Naše družstvo sraz slušně zvládlo a dvě výhry do dalších bojů se počítají.

Že to letos s Finálem A bude složitější se víceméně čekalo. Loni byla šance na medaili, a ta se díky silnému ročníku 2003 povedla. Letos máme ambice skromnější, ale soutěž bychom měli bez velkých problémů udržet. Silné ročníky všem odcházejí a síly jednotlivých družstev se mění. Letošní ročník zahájil výborně Duras (4 výhry) a Polabiny (3 výhry). Naše družstvo se drží se šesti body na 4. místě, které ještě zaručuje Finále A, a tudíž i záchranu v soutěži. Nicméně prosincové utkání na Durasu rozhodne o naší účasti ve finálových skupinkách A či B. Závěrem poděkování našim hráčům těm domácím i nováčkům. Všichni se snažili a hráli na hraně svých možností. Příště se možná bude dařit více těm, kterým to tentokrát tolik nešlo. Hrajeme ale soutěž družstev, kde vyhráváme a prohráváme všichni společně. Poděkování také všem organizátorům, MěÚ Uherské Hradiště za poskytnutí hrací místnosti, za kterou vděčíme také panu Jaroslavu Knotovi, velvyslanci ČR v Norsku a našim partnerům, kteří poskytli ubytovací kapacitu (Hotel Fabrika, Hotel Šarovec, Ubytovna pod Kopcem a paní Vrágové).  

Odkaz na stránky soutěže:

Extraliga mládeže