V sobotu 8. 10. 2022 nastoupila ve Starém Městě družstva domácího ŠK proti TJ Ostrava. Hosté nastoupili v poměrně kombinované sestavě, a tak se čekal spíše úspěch domácích. ŠK Staré Město nastoupilo v sestavě GM V. Babula, IM K. Malinovský, FM O. Švanda, V. Babula jr., B. Delgerdalai, M. Húsek, WGM J. Worek a FM F. Vrána.

Na prvních třech šachovnicích se partie vyvíjely příznivě pro domácí a rozhodčí (R. Huňa) brzy zapisoval stav 3:0 pro domácí. Pak sice Džavcha v téměř vyhrané pozici překročil čas, ale remízy F. Vrány a V. Babuly jr. stanovily průběžné skóre 4:2 pro domácí. Dohrávaly se tak poslední dvě partie Joanny a Martina. Joanna po chvíli svoji partii vyhrála a konečné skóre stanovila Martinova partie.     Martin měl asi trochu lepší pozici, ale soupeř se přesně bránil a nakonec se oba shodli na remíze. Pak už jen Rosťa zapsal konečný výsledek zápasu 5,5:2,5. Hrací místnost jsme v rychlosti trochu uklidili a připravili na nedělní kolo.

V neděli 9. 10. proti Slavii Orlové jsme začínali podstatně dříve a naše sestava doznala jedné změny. Fera měl povinnosti v Rakousku, a tak ho v sestavě nahradil na osmé šachovnici Honza Horsák. Toto utkání bylo proti sobotě velmi vyrovnané a rozhodla ho vlastně jedinou výhrou WGM J. Worek. Ostatní partie skončily nerozhodně. Konečný stav utkání byl stanoven na 4,5:3,5 pro ŠK Staré Město. První sraz se našemu družstvu vydařil a zapsali jsme plný počet šesti bodů do tabulky 1. ligy Východ. Chtěl bych moc poděkovat všem aktérům zápasu za týmový výkon a výborné partie. Další dvě kola odehrajeme v listopadu (26.-27. 11) opět v domácím prostředí proti Vlčnovu a Třinci. Pokud se nám podaří složit podobně kvalitní sestavu, určitě nebudeme ani v těchto utkáních bez šance na úspěch. 

Odkaz na výsledky, partie a další:
https://www.chess.cz/soutez/2822/