Po několikaleté odmlce se vrátilo Béčko Starého Města do 1. ligy mládeže. Vyměnila se celá generace hráčů a pouze Honza Vávra ještě pamatoval 1. ligu před covidem. Vedení družstva se chopil Radek Šudřich a roli zástupce přijal René Moravec starší. Družstvo ve složení Michal Černý (host ŠK Zlín), Jan Vávra, Šimon Starý, Zuzana Stará, Radek Šudřich, René Moravec jr. a Tomáš Babula odjelo do Ostravy k prvním dvěma kolům soutěže.

V sobotním dopoledni se naší záloze postavilo družstvo TJ Ostrava. V tomto utkání jsme byli lepší a k vítězství 4:2 přispěli Míša, Radek, René 1 bodem a Zuzka půlkou. V odpoledním utkání nás čekala papírově silnější Orlová. V utkání jsme z počátku tahali za kratší konec, ale nakonec jsme dokázali remizovat 3:3. Bodovali Zuzka a Tomáš a půlku přidal Honza a Šimon.

V neděli jsme nastoupili ve Starém Městě proti favoritu soutěže Malenovicím. Toto utkání se nám nepovedlo a prohráli jsme 1,5:4,5. Vyhrál pouze Tomáš a půlku zařídil Honza. Po úvodních třech kolech družstvo získalo 4 body a záchrana soutěže by měla být reálná. Taktéž pochvala pro všechny hráče Béčka a vedoucí družstva za úspěšný vstup do soutěže. V dalších srazech v prosinci a v lednu bude družstvo posíleno a další úspěšné výsledky by se měly dostavit.

Odkaz na výsledky:
https://www.chess.cz/soutez/2842/