Předposlední červnový víkend byl v kalendáři šachové mládeže vyhrazen dvěma turnajům GP žactva. V sobotu 19.6 v Malenovicích bojovalo ve třech kategoriích 67 žáků. Šachový klub Staré Město vyslal na turnaj 8 mládežníků. V kategorii H10 byl v Malenovicích nejúspěšnější Radek Šudřich z Kroměříže. Na 3. místě skončil S. Chauvin a 5.místo bral T. Babula, oba ŠK St. Město. Kategorii do 12 let vyhrála A. Zádrapová ze Vsetína. Na třetím místě skončila Z. Stará a čtvrtý se umístil M. Babula, taktéž oba Staré Město. Ve čtrnáctkách jsme měli v Malenovicích jediného zástupce  Š. Starého, který uhrál 12.místo. Další naši O. Lukaštík, L. Chauvin a B. Sluková skončili v druhé polovině startovní listiny.

V neděli ve Starém Městě se prezentovalo 67 mladých šachistů. Staroměstská skupinka v turnaji čítala 18 mládežníků. V nejmladší kategorii do 10 let zvítězil domácí T. Babula před R. Šudřichem (Sl. Kroměříž) a René Moravcem (TJ Vlčnov). Na šestém místě skončil S. Chauvin a sedmý benjamínek Matyáš Koběrský (2014). V kategorii H12 stanul na nejvyšším stupínku domácí M. Babula. Zuzka Stará skončila na čtvrtém místě (druhá mezi děvčaty) a na sedmém a osmém místě skončili E. Procházka a L. Chauvin. V nejstarší kategorii jsme měli na domácí GP tři hráče. Nejlepšího umístění dosáhl R. Procházka 8.místo , Kl. Spáčilová 12. místo a Š. Starý místo 16. Ze zbývajících našich hráčů se sice již nikdo neprotlačil do první desítky, ale výkony O. Lukaštíka, A. Bažantové, L. Fuglíka a O. Stodůlky zaslouží velkou pochvalu. Své další body v turnaji GP získali ještě B. Sluková, J. Taťák a Š. Mikulka. Filipovi se v turnaji nedařilo a příště už mu body určitě neutečou.

V součtu dvou turnajů si postup na MČR žáků v rapidu (v září v Praze) vybojovali bratři Babulové Tomáš a Matěj, které doplnila z HD14 ještě Kl. Spáčilová. K třem přímým postupům z loňska: Zuzka, Adéla a Džavcha bude na podzim čítat výprava St. Města  šest hráčů. Proti loňsku v Č. Budějovicích je to sice o dva míň, ale je tu ještě možnost DK nebo doprovodného Openu, takže nás bude asi ještě malinko víc.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům, funkcionářům, rodičům a trenérům, kteří na turnaje s dětmi vážili cestu. Taktéž pořadatelům obou turnajů, kteří v této těžší covidové době oba turnaje pro mládež uspořádali. Poděkování také panu krajskému manažerovi Pavlovi Růčkovi z Kunovic, který celý seriál GP organizoval a řídil.