Minulý víkend se po dvouleté odmlce hrálo v Chrudimi MČR družstev starších žáků. ŠK Staré Město letošní mistrovství pojal jako generálku na MČR družstev mladších žáků, které se bude hrát příští měsíc v Jihlavě. Naše sestava se hemžila mladšími žáky a jen Šimon s Vašíkem byli věkem žáci starší.

Po páteční prezenci v hracích prostorách Chrudimského muzea jsme přejeli do nedalekých Nasavrk, kde jsme v útulném penzionku „U lípy“ měli hlavní stan. V sobotním ránu jsme přejeli do hracích prostor a po zahájení jsme nastoupili k prvnímu kolu s družstvem Bohemians Praha „B“. Zápas byl vyrovnaný a naše vítězství 3.5 : 2,5 bylo dosti vydřené. V dalším kole jsme dostali za soupeře jednoho z favoritů ŠŠPM Lipky HK. Soupeř měl v sestavě polovinu extraligového družstva a jasně nás přehrál 4,5 : 1,5. Další kolo jsme uhráli výhru 4,5 : 1,5 se slabším celkem Říčan „C“. Po polední pauze nás čekal další favorit družstvo ŠK 64 Plzeň. Tady byla věková a šachová úroveň soupeřů opět vyšší a podlehli jsme 1,5 : 4,5. V podvečer nás čekaly ještě Kralupy výhra 3,5 : 2,5 a porážka se „sbornou“ z Prostějova 2,5 : 3,5. Tím byl sobotní program vyčerpán a po večeři jsme odjeli do Nasavrk. Večer si děti zahrály symbolicky pár šachových „blicek“, přeleštily mobily a šly spát. Dospěláci ochutnali něco slaného i sladkého což, pak zapili RŠ /Rulanda šedá/ a šli taky odpočívat.

V neděli nás čekal soupeř z nedalekého Vyškova. Zápas jsme sice vyhráli 4 : 2, ale jeho atmosféra moc dobrá nebyla… V dalším kole nám kolega M. Hurta vylosoval družstvo Gambitu Jihlava. Utkání bylo vyrovnané a štěstěna se k nám nakonec přiklonila a brali jsem těsnou výhru 3,5 : 2,5. Tímto vítězstvím jsme se dotáhli na dostřel první desítky a s napětím jsem čekali na los posledního kola. Ten byl celkem přívětivý, protože družstvo Grygova bylo určitě hratelné. V samotném zápase nebyla nouze o zajímavé a dramatické situace, ale tentokrát byli šťastnější hráči Grygova 3,5 : 2,5. Škoda, škoda, protože výhra, která nebyla daleko, by nás katapultovala na 6.-7. místo konečné tabulky turnaje. Naše celkové 17. místo není určitě špatným výsledkem našeho mladého družstva, ale mohlo to být malinko lepší.

Nevadí, za rok postavíme to nejsilnější a uvidíme. V Chrudimi nás reprezentovali: V. Šetina /host Kuřim/ 4/9, Š. Starý 4,5/9, Z. Stará 5/9, R. Šudřich 6/9, O. Lukaštík 5/9 a M. Koběrský /8 let!/ 2,5/9.