Na osmé kolo Zlínské krajské soutěže skupiny západ proti ŠO Kunovice A jsem chtěl postavit hvězdný tým. Přeci jenom Kunovice zdolaly v sedmém kole našeho doposud jediného přemožitele z Napajedel. Můj záměr ale zhatilo mnoho faktorů, a dokonce doslova minutu před zahájením utkání se mi omluvil Radek Němec pro nemoc. Naštěstí se podařilo vzbudit Jendu Vávru mladšího a utkání jsme odehráli v osmi.

Radovan Studený, toho času v rekonvalescenci po nemoci dokončil svoji partii remízou s Josefem Martinákem dřív, než jsem se na ni vůbec stihl podívat. Partii Jendy Vávry jsem shlédl v situaci, kdy měl figuru navíc a když tato partie s Janem Botkem skončila, byl jsem velmi překvapen, že Jenda prohrál. Následovala výhra Matěje Babuly s Janem Zemčíkem. Svoji partii s Martinem Kohoutkem jsem odehrál v podivuhodném rozpoložení, kdy jsem se vůbec nedokázat soustředit a ve 20. tahu jsem raději nabídl remízu, kterou Martin přijal. Po očku jsem celou dobu sledoval divokou partii Tondy Vávry s Antonínem Krmíčkem, ve které náš soupeř udělal chybu v zahájení a bylo jen otázkou času, kdy si náš borec přeskupí své figurky k drtivému útoku. To se také stalo a zanedlouho jsme vedli 3:2. Po své levici jsem sledoval také uzavřenou partii Jožky Burdy a Milanem Šáchou, kdy Jožka obratně vyměnil figuru bránící vidličce na dámu a věž. Soupeř v této situaci navíc nekorektně obětoval figuru na domnělý útok na krále, z čehož ale nic nebylo. Za stavu 4:2 zbývalo dohrát partie na prvních dvou deskách.

Petr Malůš věděl, že se musí za stavu 2:4 pokusit o výhru nad Milanem Krčou, a tak rozehrál pěšce na dámském křídle. Milan si vše pohlídal a jeho kráčející volní pěšci byly k nezastavení. Soupeř kapituloval a já jsem se radoval z průběžného stavu 5:2. Tonda Vavruška hrající toto kolo na první desce mě před utkáním varoval, že není vůbec v dobrém psychickém rozpoložení, ale rád bych předváděl takové šachy jako on! Jeho soupeř Jožka Knotek nemohl hrát v přechodu do koncovky vůbec nic aktivního a jen čekal na pomalou smrt. Tedy až do situace, kdy Tonda vyrobil chybku a byl rád za remízu.

Celková výhra 5:5 : 2:5 nás opět poslala na první příčku průběžného pořadí soutěže a před námi jsou už jen tři kola. Snad se mi do dalšího kola podaří postavit takovou sestavu, která nám zajistí udržení na špici tabulky.