Los posledního kola Zlínské krajské soutěže skupiny západ vyslal naše Éčko na rychlostní zkoušku rallye tratě přes Bunč do Zborovic. Tam nás v krásně zrekonstruované sokolovně uvítala příjemná paní s tím, že jsme přijeli moc brzo (8:45h). Místní šachisté se začali trousit až pár minut před devátou.

Jak můžete vidět z fotek, naše sestava „vepředu“ byla nadupaná ostřílenými borci a druhá polovina to solidně jistila zezadu. Jako první velmi rychle dohrál Honza Vávra na osmé desce, který svého soupeře pana Mojžíška hladce přehrál. Následovala remíza pana Vavrušky na druhé desce s Mojmírem Prachařem následovaná mojí prohrou s Karlem Štencelem. Další remízu tohoto utkání připsal Jožka Burda proti Davidu Prachařovi v holandské, která mohla dopadnout jakkoliv. Na sedmé desce jsem od Matěje Babuly očekával celý bod, neboť jeho soupeř Jiří Indrák hrál hodně tahů v časové tísni. Tohoto bodu jsme se nakonec dočkali. Zásadní krok pro konečný výsledek přinesl Milan Krča, který obratnou výměnou dam přinutil Miroslava Nezdařila ke kapitulaci – nechtěl se dívat, jak přijde o střelce.

Bod za remízu už jsme tedy měli v kapse a dohrávali se poslední dvě partie. Jak Jarek Sháněl, tak Tonda Vávra nabízeli svým soupeřům Romanu Sásovi a T. D. Kubínovi remízy jak o život, ale ti se ještě nějaký čas snažili vyhojovat cenné body. Naši borci si ale vše pohlídali a výsledkem obou partií byly remízy. Se sezónou jsme se tedy rozloučili výhrou nad ŚO TJ Zborovice A 5:3.

Děkuji všem aktivním hráčům mého družstva za jejich přístup a skvěle odehranou sezónu. Celkové prvenství pořádně oslavíme! Příští sezóna ve Zlínském krajském přeboru bude pro družstva Starého Města hodně zajímavá :- )

David Lukaštík

Kapitán SM E