Z rozhodnutí KM ŠSČR se v termínu 5.- 6.června dohrávaly základní skupiny Extraligy mládeže. ŠK Staré Město převzal pořadatelství od SK Prostějov a v prvním červnovém víkendu přivítal v prostorách staroměstské sokolovny družstva BŠŠ Frýdek-Místek, Durasu Brno a SK Prostějov. Domácí družstvo St. Města mělo v sobotním ránu za soupeře družstvo Durasu Brno. Soupeř nás trošku zaskočil, když nepřivezl v sestavě Míšu Kureše a tím naše přípravy na posledních třech šachovnicích byly na nic. Na prvních šachovnicích byla příprava přesná a po vítězství Ondry Švandy na první šachovnici a Vlastika Babuly na druhé jsme získali dva důležité body. Na třetí šachovnici mezi F. Nezvalem a D. Němcem /náš host z Kuřimi/ vznikla remízová pozice a k celkovému vítězství už chybělo málo. Pak sice pro mě trošku překvapivě na čtvrté a páté šachovnici dominoval náš soupeř /Olina + Matěj/, ale naše jistota na šesté desce Džavcha přidal ten důležitý bod a vítězství sice těsné 3,5:2,5 bylo naše.

V druhém dopoledním utkání BŠŠ jasně prorazila SK Prostějov 5:1, když poražení uhráli jen dvě remízy.
V odpoledním 7. kole nás čekal soupeř nejtěžší: BŠŠ Frýdek – Místek. Začátek zápasu vyzněl jasně pro BŠŠ. Náš soupeř šel rychle do vedení, když prohráli Vlastik s Davidem, ke kterým se připojil po chvíli i Lukáš. Pak ovšem Ondra porazil na první šachovnici R. Stalmacha a Džavcha zvítězil na šesté s K. Laurincovou a rázem to bylo zajímavé. Rozhodovala poslední partie na páté šachovnici, kde A. Vylíčil bojoval s O. Nytrou. Dlouhá partie nakonec skončila remízou /i když výhra pro Adama prý na šachovnici v jednu chvíli byla/ a rozhodla o naší těsné porážce 2,5:3,5 .
V druhém zápase 6. kola porazil dle papírových předpokladů Duras Brno SK Prostějov 4,5:1,5, když poražení získali jen tři remízy. To bylo první den srazu vše a po večerním posezení v klubovně s vedoucími zúčastněných družstev jsme měli před sebou už pouze nedělní dohrávky posledního sedmého kola.

Naše družstvo, které výhrou nad Durasem mělo už vše jasně dané, nasadilo do utkání dva hráče širšího kádru Matěje Babulu a Rosťu Procházku. Podobně se zachoval i soupeř, kde v sestavě tenistu Mohapla vystřídala B. Březíková. Zápas by se dal hodnotit fotbalovou terminologií jako „zápas na jednu branku“ /náš soupeř se určitě neurazí/ a v poklidu jsme vyhráli vysoko 6:0. V posledním utkání dohrávky Extraligové skupiny Východ nastoupil Duras Brno proti BŠŠ FM. Durasu v utkání šlo o uhrání přijatelného výsledku, který by je posunul v souboji na dálku s Lipkami HK do finále A. V tomto klání se ovšem Durasu příliš nevedlo a i přes porážku 0,5:5,5 jsme si všichni mysleli, že se do finále A dostane. Bohužel pro Duras  v posledním utkání vlašimského srazu ŠK Jičín /v poněkud ne extraligové sestavě/ vysoko podlehl Lipkám HK a do zářijového A finále Extraligy postupují místo něj Lipky HK.

Co říci závěrem? Poděkování KM ŠSČR, že nám dala možnost letošní ročník Extraligy dohrát. Dále dík všem hráčům srazu za korektní přístup, vedoucím družstev za vytvoření pohodové atmosféry při zápasech, zkrátka všem, kteří se na přípravě srazu podíleli. Družstva BŠŠ FM, St. Města, Vlašimi a Lipek HK se sejdou první zářijový víkend asi ve Světlé n. Sázavou, kde je doplní čtyři družstva skupinky Západ, se kterými si to rozdají o titul přeborníka Extraligy mládeže ročníku 2020/21. Naše družstvo jde do finálového turnaje se šesti body a šance na zisk medaile je určitě největší za poslední léta. Tak nám držte palce, ať se to podaří!