Osmnáctý ročník tradičního letního staroměstského turnaje je za námi. V sobotu 21. srpna byl turnaj zakončen a předány ceny všem vítězům. Slavnostního zakončení turnaje se zúčastnil místostarosta Starého Města pan Martin Zábranský, který rovněž pomohl s předáváním cen a pohárů vítězům.

Vítězem turnaje „B“ se stal pan Josef Ludvíček z Boršic, ve věku 84 let jasně nejstarší účastník turnaje! Krásný důkaz toho, že i ve vysokém věku lze hrát šachy! Na druhém místě se umístil Václav Šumšal z Dolního Němčí a na třetím místě Roman Orság ze Vsetína. Všichni medailisté získali sedm bodů z devíti partií. Konečné výsledky turnaje jsou zde:

Konečné pořadí – turnaj B

Vítězové turnaje B: 3. Roman Orság (druhý zleva) a 1. Josef Ludvíček (třetí zleva)

Také v hlavním turnaji se třem hráčům podařilo získat sedm bodů a o pořadí muselo rozhodnout pomocné hodnocení. Nejdelší partií devátého kola trvající pět a půl hodiny se výhrou na třetí místo vydrápal GM Marek Vokáč. Druhé místo obsadil k radosti domácích staroměstský talent FM Ondřej Švanda a vítězem se stal IM Pavel Zpěvák. Pavel měl nahráno už po sedmi kolech a ke konečnému prvenství mu stačily dvě rychlé remízy v osmém a devátém kole.

Vítězové hlavního turnaje, zleva: ředitel turnaje IM David Kaňovský, 3. GM Marek Vokáč, 2. Ondřej Švanda, 1. IM Pavel Zpěvák, místostarosta Starého Města Martin Zábranský, hlavního rozhodčí IA Tomáš Danada, druhý rozhodčí Rostislav Huňa a předsedkyně ŠK Staré Město Věra Dobešová

V rámci hlavního turnaje se uskutečnil také Krajský přebor mužů, juniorů a dorostenců pro rok 2021. Vítězi mezi muži se stali Pavel Zpěvák, Ondřej Švanda a Vlastimil Babula ml. Mezi juniory a dorostenci bylo pořadí zcela totožné: zvítězil Ondřej Švanda před Vlastimilem Babulou ml. a Kryštofem Mikulášem Trávníčkem. Nejlepší ženou turnaje se stala Lucie Rybáčková před Zuzanou Starou. Konečné pořadí turnaje A naleznete zde:

Konečné pořadí – turnaj A

V rámci turnaje proběhlo také několik podařených doprovodných akcí: grilování klobás s ochutnávkou místní slivovice, košt vína, simultánka s ředitelem turnaje IM Davidem Kaňovským a bleskový turnaj.

Závěrem bych rád poděkoval celému organizačnímu týmu a všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli turnaj připravit k maximální spokojenosti všech účastníků, vřelé díky! Už nyní začínáme chystat další ročník našeho turnaje, na který jste všichni srdečně zváni! Rovněž děkuji všem sponzorům našeho turnaje, bez kterých by také nebylo možné náš turnaj uspořádat. V první řadě městu Staré Město, ale samozřejmě i všem dalším sponzorům!

Fotogalerii z turnaje najdete v sekci Fotogalerie. 

Komplet partií ke stažení zde: