Poslední listopadovou sobotu se konal v Brankovicích tradiční turnaj mládeže o Brankovického krále. Účast v této nejisté době nebyla až tak vysoká, nicméně k vidění byly zajímavé partie, úsměvy a i troška slziček nejmenších dětí. Turnaj se hrál ve dvou kategoriích A (HD14, HD12) a B (HD10 a mladší). ŠK Staré Město na turnaj přihlásil 9 dětí ,ale povinná karanténa naši výpravu trochu zredukovala a v Brankovicích nakonec nastoupilo jen 6 mládežníků. V turnaji A nastoupili Matěj Babula, Zuzka Stará, Ondra Lukaštík a Martin Mitáček. Nejúspěšnější z kvarteta byl Matěj Babula, který získal 5,5 bodu a 2.místo v HD14. Šimon Starý uhrál 5.bodů a místo čtvrté. Zuzka Stará uhrála v kategorii A celkové 8.místo a zároveň 1. v D12. Ondra Lukaštík uhrál 3 body a místo dvacáté, stejný počet bodů získal i Martin Mitáček, který skončil dvacátý šestý.

V turnaji B nastoupil René Moravec, který uhrál 5,5 bodu, což stačilo na 3.místo v turnaji. Všem našim hráčům patří dík za vzornou reprezentaci ŠK. Z našeho kraje se turnaje zúčastnili ještě bratři Šudřichovi ze Slávie Kroměříž. Úspěšnější z bratrského dua byl starší Radek, který uhrál 6,5 bodu a kategorii H10 suverénně vyhrál. Mladší Dominik skončil šestý. Chtěl bych za všechny účastníky poděkovat „duši“ turnaje panu Stanislavu Lánskému a kolektivu pořadatelů z Vyškova za uspořádání pěkného turnaje a bohatý cenový fond. Turnaj proběhl v pohodové atmosféře, děti hrály šachy a o pauzách se koulovaly a stavěly sněhuláky

Dospěláci mohli využít pohostinnost motorestu Litavan, sledovat úspěšný biatlon a samozřejmě povzbuzovat své potomky. Zkrátka pohoda a příště na shledanou!

Vítězové jednotlivých kategorií, třetí zprava Zuzka Stará

 Celkové výsledky turnaje:

Turnaj A – http://chess-results.com/tnr593395.aspx?lan=5&art=4

Turnaj B – http://chess-results.com/tnr593396.aspx?lan=5&art=4