V sobotu 2.3. 2024 byl ve Vsetíně dohrán letošní ročník KP družstev starších žáků. Na únorovém úvodním srazu v Malenovicích byla odehrána 4.kola a včerejší dohrávka posledních 3.kol dala výsledkové listině konečnou podobu. Letošního ročníku KP se účastnilo 14 žákovských družstev z 10 šachových klubů v Zlínském kraji. Šachový klub Staré Město reprezentovala dvě družstva starších žáků „D“ a „E“. Družstvo „D“ mělo za cíl získat umístění v první trojici a to se také podařilo. Sestava : M.Babula 3,5 b/4 partie, L.Chauvin 4,5/7, T.Ševčíková 6/7, M.Koběrský 2,5/4, J.Paulec 3/3, M.Vaškových 2/7, H.Zelnitius 0,5/3. Déčko získalo v soutěži 15 bodů a obsadilo konečné třetí místo za vítězným družstvem ŠK Sulimov 21 b. V sedmikolovém klání déčko 5 x vyhrálo a sklonilo se pouze před vítězným Sulimovem a druhým S.Ústí. Blahopřání našemu družstvu k zisku bronzové medaile. Gratulaci posíláme také do Sulimova Honzovi Štefkovi, který si za dlouholetou práci s mládeží v kraji postup do 1.Ligy mládeže určitě zaslouží. Družstvo „E“ složené převážně s nejmladších nadějí získávalo v soutěži cenné zkušenosti s vážným šachem.Celkové 12.místo za 2 výhry jednu remízu jsou pro mladý kolektiv nesporným úspěchem. Sestava : M.Horkovyi 2,4/4, R.Moravec 1,5/3, V.Mach 1/3, M.Vařacha 2,5/4, D.Moravec 0/3, O.Matušinec 2/7, Š.Mikulka 2/4, J.Trubačík 1/3 a J.Drška 1/3. Všem našim hráčům a jejich rodičům bych chtěl moc poděkovat za podporu a pomoc se svozy na turnaje mládeže. Dík posílám také do Vsetína obětavým pořadatelům v čele s p. J. Kovaříkem.

Výsledky: Chess-Results Server Chess-results.com – Krajský přebor mládeže – Zlínský kraj