V termínu 9.-10. 10. 2021 se konalo v Nových Hradech pod záštitou VŠTE České Budějovice Mistrovství České republiky žactva do 8 let. Turnaj se hrál ve dvou kategoriích (chlapci a dívky) rapidovým tempem  2×20 minut + 10s na tah. V soutěži dívek se prezentovalo 17 hráček a titul přebornice republiky do 8 let získala s přehledem Diana Romanko z Karlových Varů, která uhrála v devítikolovém turnaji 8,5 bodu. Turnaje chlapců se zúčastnilo 44 žáků. Titul mistra ČR do 8 let získal Jáchym Fadrný z Čelákovic před Štěpánem Kroulíkem z Regionu Panda a Tomášem Zelenkou z TJ Plzeň. Šachový klub Staré Město vyslal do turnaje dva hráče, Matyáše Koběrského (2014) a Reného Moravce (2013), odchovance Vlčnova, který do našeho klubu v létě přestoupil. Maty odehrál slušný turnaj a zisk 4 bodů stačil na pěkné 31. místo. V příštím roce může Maty toto umístění ještě vylepšit, protože 8 let bude mít až v příští sezoně. Pro druhého našeho zástupce Reného to byla turnajová derniéra v H8, a tak se snažil bojovat o co možná nejlepší umístění. V sobotu se Renému toto předsevzetí dařilo plnit a zisk 5 bodů ze 6 možných sliboval v nedělní dohrávce turnaje i boj o umístění mezi nejlepšími. Bohužel René se v neděli možná trošku zalekl možnosti hrát o medaili a i rychlá hra, která ho provázela téměř celým turnajem, se mu stala osudnou v 7. a 8. partii, které René prohrál. Poslední devátá partie byla sice už vítězná, ale na lepší než šestou příčku v turnaji to nestačilo. I tak je však šesté místo na MČR pro Reného velký úspěch a všichni věříme, že jeho šachová výkonnost poroste a další republiková mistrovství tentokrát ve vyšších kategoriích Reného nebudou míjet. Ještě jednou velká pochvala a gratulace oběma chlapcům! V závěru bych chtěl poděkovat oběma rodičům René Moravcovi st. a Petru Koběrskému, kteří své syny na turnaji doprovázeli. Nemalý dík patří taktéž panu Radku Šudřichovi ze Slavie Kroměříž (se synem Dominikem se turnaje taktéž účastnil) za pomoc s přípravami a rozbory, které Renkovi v turnaji hodně pomohly k vynikajícímu umístění.