V sobotu 20. listopadu se konal v Kroměříži první turnaj ze série žákovských GP Zlínského kraje. V hrací místnosti se v sobotním ránu prezentovala necelé sedmdesátka dětí ze Zlínského kraje. Hrálo se ve třech kategoriích (HD14, HD12 a HD10) tempem 2 x 15 minut + 5 s za každý tah. Staroměstský ŠK vyslal na turnaj 14 mladých šachistů.

V nejstarší kategorii do 14 let se z 1. místa radoval Matěj Babula, který v turnaji uhrál 6 bodů a ani jednou nebyl poražen. Na pěkném 6. místě mezi chlapci skončil se ziskem 4,5 bodu Šimon Starý a devátý se 4 body se umístil Leon Chauvin. V děvčatech do 14 let zvítězila Zuzana Stará, která ziskem 5,5 bodu vybojovala i třetí místo v absolutním pořadí a to ještě hrála o kategorii výše! 

HD14 – absolutní pořadí
Vítězové H14
Vítězky D14

V HD12 zvítězil Filip Trčálek ze Sokola Ústí před Ondrou Lukaštíkem a Tomášem Babulou, oba ŠK Staré Město. Na místě 18. byl klasifikován Vojta Krč, který na svém prvním turnaji uhrál 2,5 bodu. V kategorii děvčat zvítězila Adéla Bažantová, která uhrála 5 bodů a zároveň i  3. místo v absolutním pořadí. Na 20. příčce se umístila se 2 body ještě Barbora Sluková.

HD12 – absolutní pořadí
Vítězové H12
Vítězky D12

V nejmladší kategorii do 10 let jsme měli zastoupení šesticí benjamínků. Na první místo ziskem 7/7 dosáhl Simon Chauvin! Druhý skončil René Moravec (odchovanec Vlčnova) a třetí místo bral teprve sedmiletý Matyáš Koběrský! Čili všechny kovy v HD10 pro Staré Město! Umístění dalších našich: 16. místo Ondra Matušinec 2,5 bodu, 17. místo Albert Mikula 2 body a 18. místo Amélie Mikulová 1,5 bodu.

HD10 – absolutní pořadí
Vítězové H10

Tento turnaj byl tedy pro naše barvy velmi úspěšný a všem našim mladým hráčům úspěšným i méně úspěšným bych chtěl jménem celého klubu poděkovat za snahu, výkony a odvahu, že se v této těžké „coronavirové“ době turnaje zúčastnili. Nutno ještě podotknout, že na turnaji nestartovala, ať už z důvodu „Covidu“ nebo i jiných, úplná krajská špička a hráči jako Hobza, Kubín, Zádrapová a Šudřich, kteří by do konečného pořadí určitě promluvili. Tak snad příště už chybět nebudou. Na turnaji panovala pohodová atmosféra, o kterou se zasloužili především pořadatelé ze Slavie Kroměříž p. Radek Šudřich a kolektiv. Pro děti byl připraven bohatý cenový fond a po delší době se viděly se svými šachovými kamarády napříč kluby. I dospělí si měli určitě co říci, a tak se dá říci jen díky všem za pěknou šachovou sobotu. Snad nebude na dlouhou dobu poslední.

ŠK Staré Město jede!