O prvním zářijovém víkendu se v Nedakonicích konal již 13 ročník Memoriálu Vratislava Hory. V sobotním ránu se sešlo na prezenci téměř 90 hráčů obou kategorií. V turnaji mládeže, který se hrál ve dvou kategorích do 18 a 12 let, nastoupilo 67 hráčů. Nejúspěšnější z nich byli Jakub Mařák z ŠK Zlín, který zvítězil ve starší kategorii do 18 let a Richard Hobza z ŠK Zlín – Malenovice, vítěz do 12 let. Z početné výpravy domácích byl nejúspěšnější na 5. místě Jan Vávra junior. Umístění dalších staroměstských nadějí: 12. Klára Spáčilová , 26. Ondřej Lukaštík, 29. Tomáš Babula, 30. odchovanec Vlčnova René Moravec , 37. Ríša Procházka , 39. Adéla Bažantová , 46. Martin Mitáček, 58. Lukáš Fuglík, 61. Jakub Taťák, 62. Šimon Mikulka, 63. Barbora Sluková, 65. Ondřej Matušinec a 66. Albert Mikula. Za zmínku stojí, že nejpočetnější výpravu na turnaji měl ŠK Sulimov pod vedením Jana Štefka! 

V doprovodném turnaji se střetlo 21 dospělých. Nejvýše se umístil Petr Kapusta z Vlčnova před Rosťou Kubošem z Orlové a bronzový byl Jaroslav Vrtal z Prušánek. Z tria staroměstských byl nejúspěšnější na 8. místě  Antonín Vávra, 15. David Lukaštík a 16. Jan Vávra sen. Na závěr mládežnického turnaje byla vylosována tradiční cena tablet. Na koho se letos usmálo štěstí si už bohužel nevzpomínám, ale to není až tak podstatné.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným z kraje i mimo (ŠK Prostějov, Duras Brno) za vytvoření pohodové atmosféry na turnaji. Dík patří všem pořadatelům, rozhodčímu Rosťovi Huňovi a dalším pomocníkům panu Havránkovi a otci a synu Lukaštíkovým.  

Celkové výsledky zde:

http://chess-results.com/tnr579260.aspx?lan=5&art=1