V sobotu 30.9.2023 se v Boršickém KD uskutečnil už 15. ročník Memoriálu Vratislava Hory. Vzpomínku na tohoto obětavého funkcionáře a trenéra přijelo do Boršic uctít 92 dětí z 16 šachových klubů a 21 dospělých v doprovodném turnaji. Šachový klub Staré Město na turnaj vyslal 23 mladých hráčů. Turnajová kolize se Svazovým scoutingem sice na start část staroměstské „špičky“ nepustila, ale i tak byla kvalita turnaje velmi slušná. Hrál se jeden společný turnaj mládeže a vyhlašovaly se dvě kategorie U18, U12 a soutěž dívek. Po odehrání 7 kol tempem 15 minut + 5s za tah měla výsledková listina tuto podobu. V kategorii do 18 let obsadil 1.místo Šimon Starý St.Město 6,5/7 před Matějem Krajíčkem SK Boršice 6/7 a Andrejem Součkem St.Město.V kategorii do 12 let zvítězil Mykyta Horkovyi St.Město 5,5/7 před Tomášem Babulou St.Město 5,5/7 a Terezií Ševčíkovou 5/7 St.Město. Ta byla zároveň vyhodnocena jako nejlepší dívka v turnaji a tak se na 3. příčku mezi dvanáctiletými chlapci posunul Petr Kalivoda z SK Boršice. Další pořadí dívek : 2.místo  A.Levchenko J.Jundrov a 3.místo K.Kovářová S.Ústí. Nejmladší účastnicí se stala Šarlota Stará / r.n. 2018/  2/7 Šachy Brankovice. Doprovodného turnaje dospělých se zúčastnilo 21 hráčů a z prvenství se radoval Patrik Richvalský ŠK Zlín – Malenovice před M.Šípkem J.Jundrov a  J. A. Boháčkem, taktéž ŠK Zlín – Malenovice. Staroměstští zástupci A.Vávra a p.Blaha obsadili v turnaji 4. a 5.místo.
V závěru poděkování panu Stanislavu Volčíkovi a kolektivu pořadatelů za uspořádání pěkného turnaje a všem účastníkům poděkování za výkony a bezproblémový chod turnaje.

Výsledky turnaje: Chess-Results Server Chess-results.com – 15. ročník mezinárodního šachového turnaje