O poslední zářijové sobotě se v Nedakonicích konal další ročník Memoriálu Vratislava Hory. V sobotním uplakaném ránu se v Kulturním domě v Nedakonicích sešlo více jak šedesát účastníků z dvanácti šachových klubů, kteří svojí účastí v turnaji vzdali hold vynikajícímu trenérovi mládeže, který za svůj život odtrénoval mnoho mladých nadějných šachistů. V turnaji mládeže se prezentovalo 41 mladých šachistů kteří hráli rapidovým tempem 2×15 min. + 5 s v kategoriích do 18 a 12 let. ŠK St. Město reprezentovalo 12 hráčů.

V kategorii do 18 let byl nejúspěšnější staroměstský Bayarjavkhlan Delgerdalai, který se ziskem 6,5 bodu ze 7 obsadil 1. místo ! Na stříbrném stupínku skončila jeho oddílová kolegyně Klára Spáčilová (5,5 bodu). Bronz získal Marek Valkovič z ŠK Zlín – Malenovice taktéž 5,5 bodu, ale malinko horší pomocné hodnocení. Velká gratulace medailistům! V mladší kategorii do 12 let stanula na nejvyšším stupínku naše letní posila z ŠK Brankovice Zuzka Stará (nar. 2011)! Zuzka získala 5 bodů, zlatou medaili a pohár. Střibro si odnesl Radek Bažant z FS Napajedla 5 bodů.

A na místě třetím skončil domácí Matěj Babula, který uhrál 4,5 bodu a bral medaili bronzovou. Blahopřání k výsledkům i hráčům mladší kategorie s přáním dalších šachových úspěchů. 🙂 Umístění dalších staroměstských dětí: 10. místo J. Vávra, 15. místo O. Lukaštík, 22. místo A. Bažantová , 33. místo K. Uhříček , 36. P. Macháčková , 38. místo B. Sluková, 40. místo J. Paulec a 41. místo O. Tserenpagma.

Poslední losovanou cenu – tablet – získal René Moravec z TJ Vlčnov. V doprovodném turnaji dospělých hraném na 2×15 minut na partii byl nejúspěšnější R. Zavůrka 5,5 bodu před domácím Františkem Vránou taktéž 5,5 bodu a L. Stattou 5 bodů. Gratulace a poděkování i pro dvacítku dospělých z doprovodného turnaje. Velký dík také všem hráčům, rodičům a doprovodným osobám za vytvoření pohodové atmosféry na turnaji. Pochvalu zaslouží i kolektiv spolupořadatelů (ŠK St. Město a SK Boršice) pod vedením paní Věry Dobešové a Stanislava Volčíka. Na příštím ročníku Memoriálu Vratislava Hory v roce 2021 se doufám zase všichni ve zdraví sejdeme.