V minulém týdnu proběhlo v Koutech nad Desnou MMaS mládeže. V minulé sezoně „Covid“ turnaj zrušil a nominace na MČR se musela udělat podle osobních koeficientů hráčů. Letos vše klaplo, turnaj se podařilo celý odehrát, i když několik dětí (bohužel i z našeho kraje) muselo domů odjet předčasně. Šachový klub Staré Město vyslal do Koutů tyto hráče. V kategorii HD14 Šimona Starého, Matěje Babulu a Leona Chauvina, v HD12 Zuzku Starou , Adélu Bažantovou a Tomáše Babulu a v HD10 Simona Chauvina, Reného Moravce a Matyáše Koběrského. Turnaj se hrál tempem 90 minut pro hráče + 30 sekund za každý provedený tah. Na Mistrovství České republiky v (březnu 2022 stejná destinace  Kouty n. Desnou) postupuje nejlepších 8 chlapců z každé kategorie, děvčata mají tento turnaj Open (nehrají kvalifikaci).

Teď k samotnému turnaji. V HD 14 se po závěrečném kole radoval z postupu Matěj Babula který v devítikolovém turnaji uhrál 6 bodů a obsadil celkové 7.místo! Další náš hráč Šimon Starý příkladně bojoval, ale na postup to tentokrát nestačilo. Uhraných 5/9 a celkové 23. místo je pro Šimona nejlepší výsledek, kterého kdy na MMaS dosáhl. Poslední z trojlístku Leon Chauvin uhrál 3/9 a zůstal trošku za očekáváním. Nic naplat, musí přidat v tréninku a příště to může být lepší.

Ve 12-letých uhrála ze staroměstských dětí nejlepší výsledek Zuzka Stará, které 6,5/9 stačilo na 4.místo (nepopulární bramborová medaile… :)). Tomáš Babula získal 5/9 a bylo z toho pěkné 23. místo v kategorii. Adéle Bažantové 4/9 přisoudily 37.místo. V této kategorii se zrodila menší rarita, když v první desítce absolutního pořadí se umístilo 6 děvčat (chlapcům daly tentokrát pěkně na zadek!…:)).

V kategorii HD 10 se z našich nejlépe umístil a postup slaví odchovanec Vlčnova Renek Moravec, který se ziskem 5 bodů obsadil mezi chlapci 8. příčku. Velká gratulace pro Renka, první start na MMaS a hned postup!  Na 11. místě skončil Simon Chauvin, který uhrál 4,5 bodu. Simon měl určitě na postup, ale stále se nemůže zbavit některých špatných návyků a ty ho na MČR nepustily. Naopak příjemným překvapením byla hra a výsledky našeho nejmladšího, benjamínka Matyho Koběrského (2014!), který odehrál pěkný turnaj a zisk 4,5 bodu ho zařadil na skvělé 13. místo. Také Matyáš měl letos na MMaS  premiéru.

Chtěl bych poděkovat všem našim hráčům za reprezentaci klubu a předvedené výkony. Poděkování patří taky rodičům, doprovodným osobám a trenérům, kteří se na úspěších našich hráčů podíleli, ať už to byli GM Vlastimil Babula, WGM Joanna Worek, Pavel Krupica z Kuřimi, IM David Kaňovský, GM Zbyněk Hráček a další. Na březnovém MČR v Koutech n.Desnou nás budou reprezentovat: H16 – Vlastík Babula jr., H14 – Matěj Babula, H12 – „Džavcha“, H10 – René Moravec + děvčata + někdo další v turnajích Open. Spolu z našimi dětmi budou ještě v Koutech hrát oficiální kategorie z našeho kraje zástupci Sokolu Postoupky Tomáš Daniel Kubín a ŠK Zlín Malenovice Michal Kubiczek. 

Zuzka Stará obsadila v HD12 3. místo mezi děvčaty.