V neděli 9. ledna odjelo staroměstské áčko na dohrávku s Grygovem. Sestavy byly zhruba vyrovnané, přesto jsem věřil, že zvítězíme. Jako první jsem dohrál já. S Ríšou Biolkem starším (aneb souboj dvou kapitánů!) jsem rozhodně chtěl bílými hrát, první nabídku remízy jsem odmítl. Ale o pár tahů později jsem pochopil, že se mi moje pozice líbí čím dál míň (objektivně už jsem stál o něco hůř), navíc jsem měl výrazně horší čas (dlouho jsem přemýšlel, jak hrát na výhru), tak jsem raději nabídku opětoval. Jako druhý remizoval Saša. Jeho partii jsem tolik neviděl, přišlo mi, že tahal za kratší konec, takže remíza dobrá. Pak bohužel prohrál Martin. Přitom měl ze zahájení velmi pěknou pozici. Jenomže jako už tradičně do partie tak trochu „zíral“ a vzniknuvší divoká pozice se na půlminutě prostě hrát nedala. Rozhodně to chce mnohem lepší časovou ekonomii!

Nadále jsem však zůstával optimistou. Adam sehrál výbornou partii se silným soupeřem Kubou Fuksíkem. Celou partii hrál na výhru pouze on, možnosti rozhodně byly, ale soupeři se nakonec podařilo postavit zřejmě neprostupnou pevnost. Velkým favoritem byl na poslední šachovnici Pavel. Zahájení se mu však nepovedlo a stál spíše hůře. Postupně se však dostal do vyrovnané pozice a svou mladou soupeřku nakonec „vyseděl“. Moc pěkně hrál také Honza, černými velmi hezký zvítězil, důležitý a zasloužený bod! Náhradníci tentokrát skvělý výkon, palec nahoru!

Tím pádem jsme se dostali do vedení 3,5:2,5. Velice zajímavou partii sehráli na jedničce Ríša junior s Vlastou. Ríša zvolil v zahájení až příliš extravagantní postup, takže stál hůř. Pozice však byla hodně zablokovaná. Vlasta se proto rozhodl nečekaně pozičně obětovat figuru, odvážné řešení a klobouk dolů před Vlastovou bojovností! Bohužel Ríša se i v časovce bránil dobře, oba hráči každopádně podali výborný výkon a zasloužená remíza!

Tím pádem jsme vyhrávali 4:3 a jako poslední dohrával Ondra. Černými získal kvalitu, tu pak vrátil, stál spíše hůř, protože jeho soupeř měl dvojici střelců. Pak však získal pěšce a zdálo se, že by partii měl udržet. Bohužel se do pozice velmi zamotal a Pepa Obšivač dokonale zužitkoval dvojici střelců (celkově to vůbec nebyla lehká pozice/koncovka za Ondru). Černý zcela zpasivnil svého krále i jezdce, oba byli zatlačeni na kraj šachovnice. Bílý brzy získal figuru i partii. Pěkný příklad na sílu dvojice střelců!

Takže konečný výsledek 4:4, rozhodně škoda, výhru jsme měli opravdu blizoučko…