Poslední deváté kolo staroměstského letního turnaje bylo nečekaně rychlé, poslední partie trvala jen lehounce přes čtyři hodiny. Z toho důvodu závěrečné vyhlášení výsledků proběhlo ve dvě hodiny. Čestným hostem byl místostarosta města p. Martin Zábranský. Tímto ještě jednou děkuji panu starostovi Kamilu Psotkovi i místostarostovi Martinu Zábranskému, že se zúčastnili slavnostního zahájení, resp. zakončení turnaje. A samozřejmě městu Staré Město za štědrou finanční podporu našeho turnaje, bez které by se v současné těžké situaci neobešel!

Nejdříve byly vyhlášeny doprovodné kategorie, resp. turnaj B. V turnaji B bylo pořadí následující:
1. Matěj Krajíček (Boršice)
2. Jan Vávra (Staré Město)
3. Jan Hykš (Jičín)

V hlavním turnaji byly dle propozic ceny pro nejlepší tři ženy, zúčastnily se však nakonec pouze dvě. Symbolicky si proti sobě zahrály v posledním kole, tento souboj skončil remízou a obě hráčky skončily na 2,5 bodech. Pomocné hodnocení mezi nimi určilo pořadí:
1. Kateřina Zpěváková
2. Marie Bažantová

Nejlepším seniorem se stejně jako loni stal IM Pavel Zpěvák, loňský vítěz našeho turnaje. Letos se mu však tolik nedařilo.

Nejlepšími třemi juniory do 18 let byli vyhlášeni:
1. Vlastimil Babula ml. (Staré Město)
2. Daniel Pražák (Teplice)
3. Tomáš Blažek (Liberec)

Staroměstský turnaj byl rovněž Krajským přeborem mužů. Zde bylo pořadí následující:
1. Vlastimil Babula ml. (Staré Město)
2. Alexandr Skalský (Staré Město)
3. Martin Húsek (Staré Město)

Na závěr bylo vyhlášeno nejlepších deset hráčů hlavního turnaje. Přesné pořadí si můžete prohlédnout na chess-results (odkaz níže), zde uvedu pouze nejlepší tři. Favority turnaje byli logicky jediní dva velmistři startovního pole, kteří nakonec se 6, resp. 6,5 body obsadili třetí, resp. druhé místo. Ještě o půl bodu více však vyválčil na šachovnici Vojta Šrámek, který se tak stal trochu překvapivým, ale zcela zaslouženým vítězem! Pořadí tedy bylo následující:
1. FM Vojtěch Šrámek (Orlová)
2. GM Petr Hába (Jihlava)
3. GM Petr Neuman (Líně)

V pátek proběhl doprovodný turnaj v bleskovém šachu, zde bylo pořadí na prvních třech místech následující:
1. GM Petr Neuman (Líně)
2. IM Martin Červený (Duras Brno)
3. Jan Lajbl (Jičín)

Celkové výsledky všech tří turnajů:
https://chess-results.com/tnr648236.aspx?lan=5&art=1&rd=9&fed=CZE&flag=30

Závěrem mi dovolte poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na organizaci turnaje! Je jich tolik, že bych je skoro určitě nedokázal všechny vyjmenovat. Dovolím si tedy vyjmenovat jen pár, snad ostatní prominou. V první řadě naší předsedkyni Věrce za zajištění doprovodných akcí, bufetu a dalších věcí. Dále Radovanovi za fotky. Vlastovi za sehrání simultánky a další pomoc. Rozhodčím Emě a Rosťovi za bezproblémové odřízení všech tří turnajů. A Verče za pomoc v bufetu a veškerou podporu.

Za pořadatelský tým ŠK Staré Město
IM David Dejf Kaňovský
ředitel turnaje

Poháry pro vítěze (foto: Radovan Studený)
Úvod slavnostního zakončení, zleva: hlavní rozhodčí Ema Romanová, rozhodčí Rostislav Huňa, ředitel turnaje David Kaňovský, předsedkyně ŠK Staré Město Věra Dobešová a místostarosta Starého Města Martin Zábranský (foto: Radovan Studený)
Nejlepší tři hráči turnaje, zleva: předsedkyně ŠK Staré Město Věra Dobešová, ředitel turnaje David Kaňovský, 2. místo Petr Hába, 1. místo Vojtěch Šrámek, 3. místo Petr Neuman, hlavní rozhodčí Ema Romanová, místostarosta Martin Zábranský a rozhodčí Rostislav Huňa (foto: Radovan Studený)
(foto: Radovan Studený)