Již několik let o prvním prosincovém víkendu zajíždí družstvo St.Města „A“ k dalšímu kolu do Brna. Brněnský Duras /se kterým jsme ve dvojičce/ patří mezi naše méně oblíbené soupeře. V utkání s „Brňáky“ máme na všech šachovnicích velkou elovou převahu, ale není nám to moc platné. Loni jsme utrpěli remízu a letos jsme se před soupeřem museli dokonce poklonit. Nemá cenu se v tomto utkání moc hrabat, hráči sami ví kde se stala chyba a v příštím roce už doufám v prosinci do Řečkovic nepojedeme.

 Naši sestavu v utkání tvořil V.Babula, Džavcha, M.Babula, M.Černý, M.Vaňková a A.Souček. Úspěšný byl pouze Džavcha, který svoji partii vyhrál a Matěj s Marií přidali remízy. Takže konečný resultát byl 2 : 4. Když ještě přidám tu sněhovou kalamitu a šílené cestování…   / Vyšetřování skončilo, zapomeňte /  to je název jednoho staršího filmu, který se nabízí. 
V 1.Lize mládeže naše dvě družstva / B a C/ zajížděla na ligový sraz do Olomouce kde na ně čekala družstva Ostravy a domácí Grygov.Béčko nastoupilo v sestavě V.Šimek, Z.Stará, Š.Starý, R.Šudřich, T.Babula a L.Chauvin. Dopolední utkání s Agenturou Grygov skončilo remízou 3 : 3 když vyhrál Šimon, Radek a Tomáš. Odpoledne proti papírově slabší Ostravě už to bylo na jednu branku. Výhra 5,5 : 0,5  kdy kromě Viktorovy remízy, všichni ostatní své partie vyhráli. Družstvo B se tak ziskem 4 bodů v Olomouci přiblížilo cíli umístění v horní polovině tabulky soutěže. To Céčko to mělo podstatně složitější. Bohužel se nepodařilo složit nejsilnější sestavu a tak jsme zázraky nečekali. Družstvo nastoupilo v sestavě  M.Krajíček, M.Mitáček, M.Horkovyi, R.Moravec, M.Koběrský a T.Ševčíková. Paradoxně první utkání proti Ostravě mělo být papírově hratelnější, ale opak byl pravdou. Pouze dvě remízy Matěje a Mykyty korigovaly vysokou porážku 1 : 5. Na odpolední kolo proti Grygovu dorazil obětavě z Brna Andrej /hrál dopoledne Extraligu/ a posunul sestavu čímž byla šance na lepší výsledek. Utkání bylo dramatické a malý kousek chyběl k výhře. Andrej sice prohrál, ale Matěj, Martin a Mykyta své partie vyhráli a byla z toho zápasová remíza 3 : 3. Velkáškoda že Maty na 6.šachovnici neudržel alespoň remízu a mohlo být veseleji. I tak alespoň zisk jednoho bodu může Céčku pomoci k dosažení cíle záchrany v soutěži. Další dvě kola sehrajeme v lednu v domácím prostředí a věřím že se nám bude dařit. Závěrem poděkování hráčům a rodičům /řidičům p. R. Moravcovi, V. Starému a vedoucímu R. Šudřichovi/ bylo to náročné v sněhové kalamitě cestovat. Speciální dík paní Součkové, která po poledni ještě obětavě přivezla Andreje do Olomouce, aby pomohl Céčku. Ještě jednou moc děkuji všem.

A. Macháček

Odkaz na výsledky: Chess-Results Server Chess-results.com – 1. liga mládeže D 23/24 Chess-Results Server Chess-results.com – Extraliga mládeže – Východ 2023/24