V prvním kole první ligy jsme se vydali na sever do Třince (celkově máme i letos opravdu „super“ los, Hošťálková, Vsetín a Vlčnov pochopitelně doma a Orlová, Český Těšín a Poruba samozřejmě venku…). Vůbec jsem netušil, jakou máme očekávat sestavu, nakonec třinečtí zase až tak nabití nebyli. Na začátku zápasu jsem tudíž doufal, že naše mladé družstvo by mohlo získat první body do tabulky.

Zápas se pro nás začal vyvíjet velice dobře díky naší nové posile Joanně Worek. Jejímu soupeři Milanu Walkovi se sicilská ani trochu nepovedla a na druhé šachovnici došlo doslova a do písmene k masakru černé pozice. Dobrý pocit jsem naopak příliš neměl z pozice Martin Húska proti Frolíkovi. Ale černému se zřejmě někde něco nepovedlo, nebo jsem pozici v rychlosti špatně hodnotil. Martin nakonec sebral soupeři figuru a celkem v pohodě zvítězil. Skvěle se v první lize zabydlel také Pavel Dvouletý. Partie na osmé šachovnici mezi Pavlem a Schoupalem byla hodně dynamická, ale náš hráč prokázal lepší kvality. Za příznivého stavu 3:1 se Ondra Švanda proti Sikorovi s horším časem nebránil opakování tahů. Definitivně pak zápas rozhodl v náš prospěch Saša Skalský, který v časovce přehrál Pilcha.

Jako předposlední dohrál Vlasta Babula mladší. Vlastík odehrál velice zajímavou partii s Olinou Sikorovou. V časovce se mi zdálo, že Vlastík musel být někde vyhraný, ale v autě mi po rozboru říkal, že tam nikde nic konkrétního nebylo.. 🙂 Po časové tísni už měla navrch Olga, ale spokojila se s remízou opakováním tahů, po předchozím průběhu se není tolik čemu divit. Jako poslední tak dohrával kapitán a autor těchto řádků v jednom. S Kubou Szotkowskim jsem pozičně obětoval kvalitu, ale pak nepokračoval správně. Kuba díky tomu stál poměrně dlouho na výhru, ale nakonec neviděl přesnou cestu k realizaci převahu, proto zkusil kvalitu vrátit za přechod do lepší koncovky. Díky různobarevným střelcům na šachovnici pro mě však nebylo zase až tak těžké udržet remízu. Tím jsem završil skóre na velmi pěkný výsledek 5,5:2,5 pro náš celek.

Díky všem za nedělní výkon a jen tak dál! 😉

Kapitán Dejf

Okomentovanou partii Szotkowski-Kaňovský si můžete přehrát zde:
www.sachuj.cz/za-ligovou-oponou-i-im-dejf-kanovsky

Výsledky zápasu najdete tady:
www.chess.cz/soutez/sachovnice/2554/kolo-1