Společně s titulem mistrů světa v hokeji jsme v neděli 26. 5. slavili titul Mistra České republiky družstev starších žáků v rapid šachu!

Šampionát se konal o víkendu 25. – 26. 5. v Chrudimi. Staré Město do této soutěže vyslalo dvě šestičlenná družstva. První s medailovými ambicemi a pak zálohu na sbírání cenných zkušeností. Do soutěže se přihlásilo 73 týmů, kterým ve startovní listině vévodilo Staré Město A, béčko figurovalo na 29. pozici.

Družstvo A začalo turnaj dvěma hladkými vítězstvími, následovaly tři souboje s týmy z první desítky a na konec prvního dne souboj s třetím nasazeným – Říčany. Tyto čtyři dramatické zápasy skončili pro náš tým vítězně a po prvním dni jsme vedli pořadí s náskokem dvou bodů. Vítězná šňůra pokračovala i v neděli, sedmé a osmé kolo se opět vyhrálo. Díky klopýtnutím soupeřů bylo již před posledním kolem jasné, že putovní pohár pro vítěze pojede na Slovácko! Nic na tom už nezměnila ani prohra s druhým nasazeným rivalem z Rychnova nad Kněžnou v posledním kole, který ještě bojoval o medailové umístění.

Družstvo Starého města ve složení Bayarjavkhlan Delgerdalai, Matěj Babula, Andrej Souček, Matěj Krajíček, Zuzana Stará a Radek Šudřich, pod vedením kapitána Vlastika Babuly, si titul zasloužilo především skvělým týmovým výkonem. Po celý turnaj jednoznačně platilo mušketýrské „jeden za všechny, všichni za jednoho“ – drobná zakolísání jednotlivců vždy napravil zbytek týmu tak, jak to má v soutěžích družstev být.

Tento skvělý výsledek podpořili i hráči B týmu, a to Mykyta Horkvovyi, Tomáš Babula, Terezka Ševčíková, Jakub Paulec, René Moravec, Matyáš Koběrský s náhradníkem Dominikem Šudřichem. V celorepublikové konkurenci se rozhodně neztratili, potrápili několik silnějších soupeřů a s konečným umístěním na 25. místě, můžou být i se svým kapitánem Radkem Šudřichem spokojení.

Ziskem titulu mezi staršími žáky tak Staré Město navázalo na zlatý hattrick v kategorii mladších žáků z roku 2021-2023.

Odkazy:

Chess-Results Server Chess-results.com – Mistrovství ČR družstev starších žáků v rapidšachu