V neděli 12. prosince 2021 sehrálo staroměstské áčko poslední zápas pro rok 2021. Odjeli jsme do nedalekého Vlčnova, kde nás čekal silný soupeř. Oba týmy hrály bez svých jedniček, dal se očekávat tuhý boj. Ale domácí měli rozhodně navrch.

Jako první dohrál Martin Húsek. Partie černými proti Danadovi se mu vůbec nepovedla, jednak ztratil strašně moc času a pak v již špatné pozici jednotahově ztratil figuru. Hned z výkopu jsme tudíž prohrávali 0:1. Franta Mrkus černými na sedmičce celkem korektně remizoval s Vlachem. Ondra Švanda hrál bílými krásně aktivně se Sosnou, bohužel Honza je velmi dobrý obranář a našeho hráče k ničemu nepustil. Pisatel těchto řádků s Pavlem Zpěvákem stál velice dobře, bohužel jsem si vybral špatnou variantu, která vypadala velmi lákavě, ale soupeř zahrál zcela přesně a udržel remízu.

Vlastík Babula nestál moc dobře s Mudrákem, ale naštěstí udržel remízu. Poté konečně vyrovnal „Džavcha“, který po ne zcela dobře sehraném zahájení zkušeně přehrál kapitána domácích Kapustu, čímž vyrovnal skóre zápasu. Benjamínek družstva je zatím nejlepším hráčem, paráda! Jako kapitán jsem však stále neměl z konečného výsledku dobrý pocit. Saša Skalský vůbec nestál dobře s Lintnerem, navíc se rychle dostával do druhé časové tísně. Naštěstí soupeř také nehrál přesně a remíza je určitě super výsledek na čtvrté desce. Za stavu 3,5 : 3,5 tak rozhodoval souboj na osmé šachovnici mezi Honzou Horsákem a Trávníčkem. Honza postupně ztratil dva pěšce a zdálo se, že v koncovce nemá žádnou šanci. Příkladně však bojoval a proti Kryštofovi stál nedostatek času, což s jeho očním handicapem není vůbec jednoduché. Dokonce se chvíli zdálo, že Honza může hrát s jezdcem proti špatnému střelci na výhru, ale partie skončila po více než pěti hodinách boje korektní remízou v pěšcové koncovce.

Konečný výsledek 4:4 je určitě lepší pro nás, tahali jsme za kratší konec, tudíž o body rozhodně přišli spíše domácí.