Ve dnech 21.-29. června 2021 se v tradiční lokalitě Koutech nad Desnou uskutečnilo MČR mládeže od 10 do 16 let a rovněž MČR dorostenců a juniorů do 18, resp. 20 let. Staré Město mělo své zástupce v několika kategoriích a rozhodně si dělalo zálusk ne medailové příčky. Což se nakonec podařilo a náš oddíl se stal jedním z nejúspěšnějších co se týče počtu medailí!

V nejmladší dívčí kategorii jsme vkládali velké naděje do Zuzky Staré. Zuzka začala skvěle 3/3, pak ji ovšem srazila prohra s Lackovou a o dvě kola později také s pozdější vítězkou Vančákovou. Naštěstí finiš zvládla a bylo z toho krásné 3. místo a první medaile pro náš oddíl!

Zuzka Stará, 3. místo (vpravo); foto: Simona Suchomelová

Další dívčí zástupkyni jsme bohužel neměli, proto přejděme na kategorii H12. Velkým favoritem na medaile byl Delgerdalai Bayarjavkhlan, jeden z našich největších talentů v rámci celé ČR. Po remíze ve druhém kole třikrát za sebou zvítězil a měl jasně nakročeno k boji o medaile. Bohužel v sedmém kole prohrál s Roubalem a v devátém kole potřeboval zvítězit. Partie se mu však nepovedla a po vydřené remíze sice dělil se 6,5 body druhé místo, ale na pomocné hodnocení na něj bohužel zbyla nezáviděníhodná bramborová medaile. Druhým zástupcem v této kategorii byl Matěj Babula. Povedeným finišem 2/2 se dostal na 5 bodů a velmi pěkné 12. místo.

„Džavcha“, foto: Simona Suchomelová

V kategorii H16 bojoval Vlastimila Babula mladší, kterému už se dříve podařilo získat medaili na MČR. A letos tento kousek zopakoval! Prohrál poprvé (a naposledy) až v osmém kole, a přestože získal „jen“ 6 bodů, při vyrovnanosti startovního pole to stačilo na krásnou bronzovou medaili!

Vlastimil Babula, 3. místo (vpravo); foto: Simona Suchomelová

To však ve výčtu medailí pro náš oddíl stále ještě není vše! V uzavřeném mistrovství dorostenců a juniorů bojoval za náš oddíl Ondřej Švanda. Ondra příkladně bojoval a čtyři prohry dokázal kompenzovat pěti výhrami! Konečný zisk šesti bodů stačil na 3. místo v kategorii H18!

V doprovodném národním openu získávali potřebné zkušenosti z vážných partií Šimon Starý a Tomáš Babula. Snad jim to pomůže dostat se příští rok do mistrovské kategorie!

Tři bronzové medaile pro náš oddíl je rozhodně velmi úspěšná reprezentace našeho oddílu! Škoda Džavchy, ale příště to určitě vyjde! Tímto bych rád všem našim hráčům a jedné hráčce poděkoval za bojovnost a skvělé výkony a výsledky a všem trenérům a doprovodným osobám za trpělivost se svými ratolestmi.

Příště máme jasnou výzvu: alespoň 4 medaile! 🙂