Druhou květnovou sobotu se na Vsetíně odehrála poslední žákovská GP ročníku 2021/2022. ŠK Staré Město na turnaji reprezentovalo 14 mládežníků. Hrálo se o body, medaile a postupy na zářijové MČR mládeže v rapidu v Harrachově. Po předešlých turnajích GP /Kroměříž, Malenovice a St. Město/ se o nejvyšší příčky ucházelo hned několik staroměstských nadějí.

V kategorii do 14 let si postup již dříve vybojoval Matěj Babula a doplnit jej mohl při dobrém výsledku ve Vsetíně ještě Šimon Starý. Šimonovi se v sobotu turnaj opravdu vydařil a se skóre 7/7 kategorii vyhrál. Tímto výsledkem se spolu s Matějem kvalifikovali v kategorii H14 na MČR, kde je doplní ještě R. Hobza z Malenovic. Kategorii čtrnáctiletých děvčat vyhrála Zuzana Stará, a jelikož má z loňska přímý postup v kategorii D12, bude hrát tuto kategorii i v září v Harrachově spolu s Adélou Bažantovou.

Kategorii do 12 let ovládl v sobotu na vsetínských Maštaliskách Tomáš Babula také 7/7. Spolu s Filipem Trčálkem ze Sokola Ústí budou v září reprezentovat na MČR Zlínský kraj a své mateřské kluby. Radkovi Šudřichovi /S. Kroměříž/ ŠK St. Město/ letos postup bohužel o kousek utekl.

V kategorii do 10 let byla situace už víceméně jasná a Simonovi Chauvinovi a René Moravcovi už mohla vzít postup jen teorie. René poslední turnaj s přehledem vyhrál 7/7 a Simon uhrál místo třetí. Matymu Koběrskému bodík na stupně chyběl a i on se určitě v příští sezoně postupu dočká. Celkem tak odvážíme ze Vsetína 5 zlatých, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. V září bude ŠK Staré Město na MČR  reprezentovat 5 chlapců a dvě děvčata. Umístění dalších našich hráčů v HD14: 4. místo M. Babula, 6. místo Z. Stará, 9. místo M. Mitáček a 12. místo L. Chauvin; HD12: 2. místo R. Šudřich, 5. místo O. Lukaštík, 7. místo A. Bažantová, 36.místo Š. Mikulka; HD10: 4. místo D. Šudřich /KM/, 12. místo M. Koběrský, 25. místo O. Matušinec a 26. místo D. Moravec.

Závěrem blahopřání a poděkování všem účastníkům turnaje, hráčům, trenérům, rodičům a v neposlední řadě také pořadatelům, kteří v trochu stísněném prostředí zvládli více než stohlavé startovní pole hráčů.

A. Macháček