V sobotu 15. 1. 2022 zajíždělo Extraligové družstvo ŠK Staré Město do Frýdku-Místku k sehrání dvou závěrečných kol základní části. V úvodním utkání nás čekala domácí BŠŠ FM. Sestava Starého Města byly následující: 1. V. Babula jr., 2. Delgerdalai, 3. Volák, 4. Vylíčil, 5. Dvořáček a 6. M. Babula. Družstvo BŠŠ bylo v zápase favoritem a toto potvrdilo průběžným vedením 3:0, pak se ale začala karta trochu obracet, když Honza přehrál Paseku a snížil na 1:3. Na třetí šachovnici hrál Šimon velmi trpělivě a v koncovce lehkých figur přinutil Franka zastavit hodiny. V poslední partii Džavcha s Míčou bojoval o remízu, takže to vypadalo na nejtěsnější prohru 2,5:3,5. Jenže Džavchův soupeř nakonec ve věžovce překvapil všechny (i vlastního kapitána), když přehlédl dvoutahový mat a překvapivá, ale zasloužená remíza 3:3 byla na světě!

Po rychlém obědě v podnicích zahraničních majitelů jsme nastoupili k závěrečnému duelu proti SK Prostějov. Náš soupeř dopoledne přehrál v kombinované sestavě hrající Duras Brno a získal první body v letošním ročníku. Při obědě nás trošku děsili, že si přijeli pro šest bodů, ale úplně vážně to asi nemysleli. Je ovšem nutno přiznat, že družstvo Prostějova bylo v letošním ročníku určitě kvalitnější a ostatní soupeři museli vyvinout podstatně větší úsilí, aby je dokázali přehrát. V samotném utkání rychle vyhráli Vlastik s Honzou a při vedení 2:0 už si ostatní naši hráči partie pohlídali a čtyřmi remízami dali výsledku konečnou podobu 4:2. Poslední sraz tedy dopadl úspěšně.

Pro úplnost ještě doplnění výsledku 5. kola Duras Brno – ŠK Staré Město 4,5:1,5. Toto prosincové utkání našemu družstvu nevyšlo. Body získali jen Džavcha a Adam půlku. Po odehrání základní části Extraligy obsadilo družstvo Styrého Města s 10 body 6. příčku za tři výhry, jednu remízu a tři porážky. V druhé polovině měsíce dubna tak budeme ve Světlé nad Sázavou obhajovat extraligovou příslušnost. Do Finále B si však po základní části přenášíme 9 bodů, a tak prakticky jedna výhra ze čtyř zápasů by nám měla zajistit Extraligu mládeže i v dalším ročníku.

Závěrem velký dík všem hráčům, kteří nastoupili v základní části, a přispěli tak k úspěšnému výsledku družstva v tomto probíhajícím ročníku. Poděkování patří také rodičům hráčů, trenérům a všem našim příznivcům za podporu a pomoc se svozy.

Odkaz na konečné výsledky:

https://www.chess.cz/soutez/2689/