V sobotu 19. 2. se v Malenovicích sešla devadesátka mladých šachistů, kteří bojovali na druhém turnaji o GP body, medaile a postupy na MČR. Ze Starého Města se účastnilo 11 mládežníků. Nebyli jsme sice výprava nejpočetnější, ale zato nejúspěšnější.

V nejstarší kategorii HD14 jsme měli čtyři želízka v ohni. Nejúspěšnější byl Matěj Babula, který ze ziskem 6 bodů celou kategorii vyhrál. Na třetím místě se umístila další staroměstská naděje Šimon Starý, který uhrál 5 ze 7 bodů. Jeho sestra Zuzana skončila v absolutním pořadí pátá a tím vyhrála první místo v soutěži děvčat před Amálií Zádrapovou ze Vsetína. Na 21. místě skončil se třemi body Martin Mitáček, který se neustále zlepšuje a na dalších turnajích určitě bude bodíky přidávat. Všem našim hráčům v HD14 blahopřejeme k výborným výsledkům na turnaji.

V kategorii do 12 let zvítězil nejvýše nasazený Radek Šudřich ze Slávie Kroměříž, který uhrál v turnaji 6,5 bodu. Na pátém místě se umístil Tomáš Babula, kterého zaváhání v pátém kole připravilo o místo na stupních. Šestá v absolutním pořadí skončila Adéla Bažantová, která tímto získala první místo mezi dvanáctiletými děvčaty. Oba získali v turnaji 4,5 bodu. Čtvrtá do party Barča Sluková uhrála body tři, což stačilo na 17 místo. I Barča se pomalu zlepšuje a v dalších turnajích se bude určitě posouvat v konečném hodnocení vzhůru. Velká gratulace i našim dvanáctiletým s přáním dalších sportovních úspěchů.

V nejmladší kategorii do 10 let jsme měli čtyři „mušketýry“. Další zlato pro Staré Město získal nejvýše nasazený René Moravec, který po sedmi kolech získal 6,5 bodu! Na čtvrtém místě skončil jeho oddílový kolega Simon Chauvin, kterému jen bodík pomocného hodnocení chyběl k medaili. Simona musím za hru na turnaji pochválit, zpomalil a prohrál pouhé dvě partie s vítězným Reném a Vojtou Velimem, kteří byli v ten den prostě lepší. Nicméně René i Simon mají GP pěkně rozehranou a postup na MČR by kluky neměl minout. Na desáté příčce se umístil Maty Koběrský. Matynek odehrál trošku smolný turnaj: v prvním kole pěkně odremizoval druhého Vojtu Velima, pak trošku zbytečně daroval půl bodu soupeři ze Sulimova a porážka v posledním kole, kdy už Matyho opouštěly síly, ho stála medaili. S pěti body a nejlepším pomocným hodnocením by Matymu medaile slušela. Tak až příště. Maty je ročník 2014 a má vše ještě před sebou. Na 16.místě byl klasifikován Dominik Šudřich ze Slávie Kroměříž, který uhrál 3,5 bodu. 28. příčka v turnaji patřila Ondrovi Matušincovi, který získal 2 body. Ondra je také ještě náš šachový benjamínek a až odehraje více turnajů a potrénuje, tak body přijdou. Takže jedna speciální pochvala pro naše nejmenší.

Turnaj proběhl v pohodové atmosféře ve školní jídelně v Malenovicích. Poděkování patří kolektivu pořadatelů pod vedením pana Josefa Tomka a panu Pavlu Růčkovi z Kunovic za řízení turnaje. Dále našim rodičům za pomoc se svozem a morální podporu mladých hráčů.