Rok se s rokem sešel a druhý červnový víkend byl v šachovém kalendáři opět vyčleněn pro Mistrovství České republiky družstev mladších žáků. Do Jihlavy se kvalifikovala stejně jako loni dvě staroměstská družstva. Družstvo „A“ v obměněné sestavě /B. Delgerdalai, A. Souček „H“ SK Kuřim, R. Šudřich, Z. Stará, T. Babula a R. Moravec přijelo obhajovat loňský titul z Prahy a Béčko získávat šachové zkušenosti.

První družstvo nasazené jako č. 1 se v pátečním odpoledni v prvních dvou kolech utkalo s TJ S. Plzeň – Letná 5,5:0,5 a s TŽ Třinec 4:2. Začátek dobrý a tak se po trošku úmornější cestě s hektickým ubytováním lépe usínalo. V sobotním ranním kole nás čekalo družstvo Jundrova. Začátek utkání nám trošku utekl, ale statečně jsme dotahovali. Po odehrání šesti partií byl stav 3:3. Že to bude jediná ztráta v turnaji jsme ovšem netušili. Další sobotní výsledky ŠK Spartak Čelákovice 3,5:2,5, Panda Rychnov n. Kněžnou 3,5:2,5, BŠŠ Frýdek – Místek 5:1 a KŠ Říčany 4:2. Bylo z toho po sobotě průběžné první místo a obehrán téměř celý vršek startovní listiny. Díky tomu jsme si mohli v sobotním večeru dovolit trošku porušit životosprávu /pouze dospělí členové výpravy/ a pokochat se krásami města Jihlavy.

V nedělním ránu se nám trochu hůře vstávalo. Pak jsme ještě zabalili věci a přijeli k hrací místnosti. Čekala nás ještě poslední dvě kola turnaje. První soupeř 2222 ŠK Polabiny byl oslaben o J. Boušku /Praha/, a tak jsme celkem v poklidu po bodovém příspěvku ze zadních šachovnic vyhráli 4:2. Zbýval poslední soupeř. Někteří kolegové už přišli gratulovat, ale museli jsme s díky odmítat /na později/, protože v případě naší prohry v posledním kole by nás na pomocné hodnocení předstihla Panda i BŠŠ. Utkání s posledním soupeřem ŠK 64 Plzeň bylo opravdu hodně nervózní a vyrovnané. Naši hráči byli jakoby trošku zabrždění /asi to na ně dolehlo, že už jsou tak blízko/ a trápili se. Nakonec to naštěstí dopadlo nejtěsnějším rozdílem pro naše barvy 3,5:2,5. Mohlo se začít slavit a přijímat gratulace. Pak už po obědě proběhlo slavnostní vyhlášení a předávání cen.

Nesmím zapomenout na naše druhé družstvo, které hrálo v sestavě:  F. Trčálek „H“ Sokol Ústí, A. Bažantová, S. Chauvin, M. Koběrský, L. Fuglík, J. Paulec. Mladí z Béčka se snažili, ale na lepší než 27. místo to nebylo. Nejlepší z družstva byl Filip Trčálek jehož nám na první šachovnici zapůjčil Sokol Ústí. Děkujeme kolegům z Ústí a určitě časem pomoc oplatíme. Taktéž letí dík do Kuřimi Pavlu Krupicovi a p. Majerovi, kteří nám už pár let ochotně hosty půjčují. I Kuřimi se snažíme v rámci možností pomoc oplácet a nějaké „blbé“ invektivy jako označení farmy St. Města vypovídají o intelektu autora výroku.

V závěru poděkování kolektivu pořadatelů v čele s panem Přemyslem Hrbkem, kolektivu pracovníků a vedení hotelu EA Business Jihlava a kolektivu šachových rozhodčích vedených mezinárodním rozhodčím panem Rasťou Diviakem ze Senice. Závěrečná gratulace a dík patří všem hráčům, kteří nás na MČR reprezentovali, jejich rodičům, sponzorům mládeže a MěÚ Staré Město za podporu našich mladých šachistů.

Celkové výsledky:
http://chess-results.com/tnr641494.aspx?lan=5&art=0&rd=9